Dofinansowanie czyste powietrze

Rządowy program czyste powietrze to świetne rozwiązanie dla wszystkich właścicieli a także współwłaścicieli domów jednorodzinnych, które pozwoli pozyskać dotacje na modernizację budynku tak by obniżyć koszty jego użytkowania. Warto mieć na uwadze jednak o tym, że konieczne jest złożenie poprawnie wypełnionego wniosku a także wszystkich wymaganych załączników czy zgromadzenie potrzebnej dokumentacji.
Co warto mieć świadomość tego na temat skryptu czyste powietrze?
Dotacje uzyskane w ramach programu czyste powietrze może być użyty na przykład na wszelkiego rodzaju prace powiązane z termomodernizację budynku.

Dotyczy to zarówno prac związanych z ociepleniem, ale też z uszczelnieniem budynku, a więc wymianą okien wymianą drzwi zewnętrznych drzwi balkonowych, niemniej jednak również bram garażowych. W ten sposób można uzyskać dofinansowanie do lepszych a także nowocześniejszych modeli które gwarantują lepsze parametry powiązane z termoizolacja budynku. Warto być świadomym o tym, że taki program to również dotacja do pompy ciepła, jak również dotacje przeznaczone do zamiany źródła ciepła w budynku a więc np pieców czy także kotłów na paliwa stałe takie jak węgla a także drewno. Dzięki takiemu dofinansowaniu można wymienić stary piec na nowoczesne rozwiązanie na przykład takiej jak piece gazowe czy nowsze modele piecy na paliwa stałe. Dodatkowo taki program to też dofinansowanie do fotowoltaiki. Instalacje fotowoltaiczne są źródłem czystej energii, która może być wykorzystana między innymi do zasilania urządzeń takich jak pompy ciepła.

Polecamy: dotacja Sanok.

Dodaj komentarz