Parasole ogrodowe

Każda pora roku jest specyficzna i podczas każdej z nich otaczający nas krajobraz nieco się zmienia. Oczywiście nie chodzi jedynie o warunki atmosferyczne czy wygląd otaczającej nas natury.

Zmienia się również ona pod innym względem. Na przykład podczas lata kategorycznie częściej można spotkać ludzi jeżdżących na rowerach i takich, którzy kryją się w cieniu, jaki dają parasole handlowe. Te pojawiają się nie jedynie przy okolicznych handlarzach, ale i w kawiarniach czy ogródkach piwnych. Stanowią one bardzo jedyną w swoim stylu cechę letniego krajobrazu.
Podobne parasole ukazują się także coraz częściej w naszych ogrodach i na naszych podwórkach. W ten sposób ludzie chronią się przed upałem i zapewniają sobie ochronę przed słońcem. Takie parasole ogrodowe spotyka się w znaczącej liczbie przypadków, bo łatwo je uzyskać i zamontować. Nie są też bardzo drogie. Zazwyczaj wykonane są z bardzo mocnych tkanin, więc udzie korzystają z nich przez kilka lat. Są na pewno dużo tańsze niż altany ogrodowe, które umieszcza się w ogrodach i na podwórkach na stałe. Takie altany zazwyczaj kosztują około 4000 zł. Cena parasola ogrodowego w porównaniu z kosztem altany ogrodowej jest dużo niższa. Dlatego właśnie dużo częściej spotyka się w chwili obecnej parasole, a nie altany te zazwyczaj ukazują się w ogrodach osób, które na taki wydatek mogą sobie pozwolić lub które potrafią taką altanę utworzyć sobie poświęcając własny czas. Wówczas jej koszt jest nieco niższy, jednakże nie za wiele. Takie altany najczęściej są drewniane, a drewno jest bardzo drogim materiałem.
Zobacz również: parasole handlowe.

Dodaj komentarz