Żabki do karniszy – ile ich kupić?

Jak wybrać dobry karnisz? Nie jest to skomplikowane, lecz wymaga pewnej skrupulatności i dokładności. Przede wszystkim, żeby wybrać dobry karnisz powinno się koniecznie znać wymiary okna, nad jakim preferuje się taki karnisz umieścić.

Karnisz nie ma możliwość być ani za krótki, ani zbyt długi. Choćby zdecydowanie nie gorzej jest kiedy jest on nieco dłuższy niż sama szerokość okna. Wówczas po prostu wygląda on nie gorzej i łatwiej jest upinać na nim zasłony i firany. Karnisz, który jest taki akurat zazwyczaj uniemożliwia wieszanie zasłon, bo wówczas zasłaniają one okno nawetdosłownie jeżeli już są zsunięte.
Dlatego karnisz musi mieć odpowiednią długość. Tu, gdzie zasłon nie wiesza się ma możliwość on być jedyni nieco dłuższy niż szerokość okna. Poza tym, gdy pragniemy kupić karnisz, musimy zdecydować się również na akcesoria do karniszy. Takimi są zwykle żabki i zakończenia karnisza, bo one zazwyczaj sprzedawane są oddzielnie i wedle wyboru klienta. To komfortowe, bo dzięki temu można poświęcając własny czas dobrać sobie ilość żabek lub całkiem z nich zrezygnować, jeżeli już takie nie będą nam potrzebne. Bardzo ważna przy wyborze karnisza jest jego kolorystyka. Każdy karnisze sklep oferuje je w wielu barwach, dlatego właściwie jest wiedzieć, który z nich najbardziej będzie pasował do posiadanego przez nas wnętrza. Gdy posiada się kłopot z wyborem, należy jest zdecydować się na karnisz uniwersalny, czyli w kolorze czarnym. Taki odnajdzie się w większości wnętrz. Gdy karnisz posiadamy już kupiony, wystarczy go tylko zamontować. W tym celu koniecznie powinno się przykręcić konsole, które wchodzą w skład karnisza i umieścić na nich karnisz.
Więcej: karnisze metalowe.

Dodaj komentarz