Gdzie można stosować ogrzewanie podłogowe frezowane?

Ogrzewanie podłogowe cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Ta popularność jest skutkiem korzyści, jakie wynikają z wykorzystania tego typu systemu grzewczego. Przede wszystkim ciepło jest równomiernie rozprowadzane po całym pomieszczeniu, zapewniając domownikom komfort termiczny.

W mieszkaniach z ogrzewaniem podłogowym zapewniona jest właściwa wilgotność powietrza, co prowadzi do ograniczenia rozprzestrzeniania się kurzu oraz roztoczy. Rezygnując z kaloryferów, zyskujemy też ciut dodatkowej przestrzeni, co ma szczególne znaczenie w przypadku małych pomieszczeń. Ciekawym rozstrzygnięciem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które umożliwia na szybkie zamontowanie systemu grzewczego bez prowadzenia wyrafinowanych prac budowlanych.
Ogrzewanie podłogowe frezowane – co trzeba mieć świadomość tego przed montażem?
Głównie ten rodzaj ogrzewania może być stosowany w budynkach już ukończonych i zamieszkałych. Pozwala to frezowanie pod ogrzewanie podłogowe, które polega na wycinaniu około dwucentymetrowych tuneli w wylanej już posadzce. W takich rowkach umieszcza się następnie rury rozprowadzające ciepło i podłącza tak przygotowany system do kotłowni. Ogromną pozytywną cechą tego rozwiązania jest szybkość wykonywania prac, dzięki temu, że nie trzeba skuwać całych posadzek. W dodatku, ogrzewanie podłogowe frezowane jest całkowicie wydajnym i komfortowym wyjściem. Nie powinno się się więc obawiać, że coś po instalacji nie będzie działać prawidłowo. Prace nie powodują zabałaganienia pomieszczenia, ponieważ pył powstający w czasie frezowania jest zasysany przez specjalny odkurzacz.
Źródło informacji: ogrzewanie podłogowe frezowane.

Dodaj komentarz