Rośliny ogrodowe

Urządzanie ogrodu to radość. Wybór pięknych roślin, które ozdobią naszą posesję, stanowi z całą pewnością jedną z najprzyjemniejszych części tej pracy. Do wyboru mamy rozległą paletę roślin ozdobnych, które ożywią i urozmaicą nawet najbardziej szare miejsce.

Jakie rośliny dobrze sprawdzają się w ogrodach?
To bez wątpienia uzależniony jest od tego, jaki mamy ogród, a przede wszystkim, jakie gatunki ozdobne pragniemy do niego wprowadzić. Należy pamiętać, że są rośliny, które wymagają żyznej gleby oraz specjalnej pielęgnacji. Trzeba wtedy przestrzegać zasad dotyczących nawożenia, intensywności podlewania a także przycinania. Jednak na prawdę dużo roślin bardzo dobrze sobie radzi nawet w skomplikowanych ustaleniach i na takie warto postawić, zwłaszcza o ile mamy niewiele czasu lub często wyjeżdżamy i nikt nie może zająć się ogrodem pod naszą nieobecność.
Dzwonek karpacki to roślina, które własne naturalne stanowiska ma w Karpatach. Znaczy to, że bardzo dobrze radzi sobie w ogródkach skalnych. Tym, co ją charakteryzuje, są niebieskie kwiaty. Jest to bylina, która nie osiąga imponujących rozmiarów. Wymaga podstawowego nawożenia wiosną. Bardzo dobrze sobie radzi z okresowym brakiem wody, w związku z czym nadaje się na suche tarasy, murki i skalniaki. Lubi miejsce bardzo dobrze nasłonecznione, niemniej jednak równocześnie chłodne. Czerwona trawa to też gatunek o niewygórowanych wymaganiach. Cechuje się wolnym przyrostem oraz czerwonym zabarwieniem, które zmienia się w cyklu rocznym. Z kolei Milin amerykański to roślinna znana ze swoich kwiatów, które mają intensywną barwę a także charakterystyczny kształt trąbek.
Więcej: Milin amerykański.

Dodaj komentarz