Wkłady kominkowe i biokominki

Zdecydowanie coraz więcej osób pragnie cieszyć się ciepłem bijącym od płomieni ognia w kominku. Na rynku Istnieje wiele dostępnych rozwiązań, zarówno dla domów jak i mieszkań. Jakiś czas temu szczególną popularnością cieszą się biokominki.

Jest to rodzaj ekologicznych kominków, w których używa się specjalne paliwo. Ogromną wielką zaletą kominków ekologicznych jest brak dymu a także bardzo prosty montaż, który nie wymaga połączenia z szybem wentylacyjnym. W związku z tym biokominki można używać w mieszkaniach. Dużym zainteresowaniem cieszą się piece wolnostojące, które można przemieszczać w którekolwiek miejsce.
Kominki – co jeszcze trzeba wiedzieć na ich temat?
Aby móc cieszyć się ogniem z kominka, niezbędny jest wkład kominkowy. Wkłady kominkowe najczęściej są żeliwne lub stalowe. Dostępne są również wkłady wodne, które umożliwiają podłączenie do systemu ogrzewania mieszkania lub domu. Wkłady do kominów mają kształt paleniska i muszą być podłączone do systemu kominowego, czyli do wylotu spalin. Jeżeli już nie mamy sposobów podłączenia urządzenia do wylotu spalin, wówczas możemy zastosować kominki elektryczne. Są to kominki, które imitują płomienie, do złudzenia przypominając prawdziwy ogień. Zdecydowanie przypadną do gustu wielbicielom kominków, którzy nie mogą skorzystać już z tradycyjnych rozwiązań. Wrażenie ognia w kominkach elektrycznych wytwarzane jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, między innymi mgły wodnej, ultradźwięków a także diod LED. Choćby kominki elektryczne pełnią w domu głównie funkcję dekoracyjną, to też wytwarzają ciepło.

Zobacz: biokominki.

Dodaj komentarz