Kto wykonuje wycenę przedsiębiorstwa

Przedsiębiorcy w coraz większym stopniu zdają sobie sprawę, że warto korzystać z specjalistycznych usług inwestycyjnych, jak również takich jak wycena aktuarialna. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że takie usługi świadczone są przez firmy, które dysponują przede wszystkim wysoko wyspecjalizowaną kadrą pracowników, a więc licencjonowanych aktuariuszy z wieloletnim doświadczeniem, którzy mają na koncie wiele opracowanych z powodzeniem raportów a także wycen i analiz.
Usługi doświadczonego aktuariusza – co warto mieć świadomość tego na ten temat?
Głównie aktuariusze świadczą usługi dostosowane do potrzeb klientów, które obejmują w głównej mierze wycenę całych firm, ale również ich zintegrowanych części.

Przy tym możemy także liczyć na usługi takie jak wycena spółki. Takie wyceny są przeprowadzane, jeśli firma pragnie wprowadzić optymalizację podatkową. Warto zamówić się taką wycenę także w sytuacji o ile przedsiębiorstwa dotyczy proces upadłościowy czy też likwidacyjny. Wartość firmy warto poznać też w sytuacji, jeżeli już planujemy ją sprzedać. Warto mieć na uwadze również o tym, że aktuariusze świadczą również usługi tj. wycena marki. Znak towarowy czy również marka to wartości niematerialne, które zyskują coraz większe znaczenie. Mogą być wycenione także inne wartości przykładowo takie jak relacje z klientami czy również patenty posiadane przez przedsiębiorstwo. Dodatkowo firmy aktuarialne świadczą też usługi, które obejmują opracowywanie kompleksowych modeli majątkowych. Zajmują się również świadczeniem usług na rzecz sądów, a więc są to między innymi wyceny przedsiębiorstw.

Zobacz więcej: wycena aktuarialna.

Dodaj komentarz