Wyspa Faro

Na 100 procent ogromne zainteresowanie wzbudzają niesamowite miejsca, które mają niepowtarzalny charakter, choć ze względu na niesamowite krajobrazy a także scenerię. Takim właśnie miejscem jest wyspa Faro, czyli bardzo niewielka wyspa położona blisko wybrzeży Gotlandii, do której możemy dostać się promem, a rejs trwa zaledwie kilka minut.
Co warto mieć świadomość tego na temat wyspy Faro?
Na początku należy podkreślić, że jest to wyspa, która wyróżnia się wyjątkowym krajobrazem, który tworzą w głównej mierze przepiękne wapienne skały, które bogate są w zarośla czy również wrzosowiska.

To wyjątkowa sceneria sprawiła, że osiedlił się tam jeden z bardziej znanych reżyserów, a mianowicie Ingmar Bergman. Spędził na tej wyspie nieomalże 40 lat i tam też został pochowany w zgodzie ze swoim ostatnim życzeniem. Trzeba pamiętać o tym, że wyspa jest tak śliczna, że została wybrana przez reżysera ze względu na wyjątkowość fotografii plenerowych. W dodatku, Bergman docenił także niepowtarzalność tej wyspy, która stanowiła dla niego pustelnię, gdzie mógł tworzyć. Obrazy krajobrazu z tej wyspy przewijają się w wielu filmach, które odniosły sukces komercyjny i przeniknęły do świadomości wielu widzów. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że ta wyspa budzi tak ogromne zainteresowanie nie tylko i wyłącznie wielbicieli wyjątkowej przyrody i dzikiej natury, ale również miłośników kina, a w szczególności filmów tego znanego szwedzkiego reżysera. Warto zatem zapoznać się ze zdjęciami, które idealnie ilustrują wyjątkowy klimat tej niepowtarzalnej małej wyspy położonej niedaleko Gotlandii.

Polecamy: Bergman.

Dodaj komentarz