Jak ochronić majątek – restrukturyzacja

W sytuacji problemów finansowych grozi nam utrata płynności finansowej, a w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, jak również gospodarstwa rolnego wiąże się to z ogłoszeniem upadłości. Warto mieć na uwadze, że zarówno postępowanie upadłościowe i restrukturyzacyjne jest przeprowadzone przez kancelarie prawne, które oferują swoim klientom fachową oraz kompleksową obsługę.
Restrukturyzacja – to warto wiedzieć
Głównie należy podkreślić, że działania restrukturyzacyjne mają na celu uchronić majątek gospodarstwa rolnego, jak też przywrócić mu płynność finansową, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie ogłoszenie bankructwa.

Jeżeli znaleźliśmy się w trudnej sytuacji finansowej, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej, która obejmuje między innymi wykonanie audytu finansowego, jak również prawnego danego podmiotu gospodarczego, w tym gospodarstwa rolnego. W ramach usług kancelaria oferuje też negocjacje z wierzycielami, które ostatecznie mają doprowadzić do wydłużenia terminu spłaty albo umorzenia odsetek. W dodatku, postępowanie restrukturyzacyjne, by mogło zostać uruchomione, wymaga złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku wraz z całą dokumentacją oraz załącznikami. Także w tym aspekcie wspomoże nas kancelaria adwokacka, poddając skrupulatnej weryfikacji wszelkie dokumenty, które obejmują w głównej mierze umowy kredytowe z bankami, jak także umowy zawierane z klientami czy kontrahentami. Jak się zatem okazuje, kancelarie adwokackie oferują kompleksowe usługi, które obejmują doradztwo restrukturyzacyjne, jak też dokładnie określone działania.

Zobacz: postępowanie restrukturyzacyjne.

Dodaj komentarz