Jak wygląda szkolenie BHP?

Na rynku działają firmy, które oferują swoim klientom bardzo szeroki wachlarz usług z zakresu bhp. Warto mieć na uwadze o tym, że możemy liczyć między innymi na szkolenie bhp Warszawa. Tyczy się to zarówno szkolenia wstępnego jak także okresowego.

Warto tutaj wspomnieć, że są to szkolenia przeznaczone dla pracodawców oraz pracowników kierujących zespołami pracowników, ale też dla pracowników administracyjno-biurowych czy też na stanowiskach robotniczych.
Profesjonalne szkolenie z zakresu bhp – na co zwrócić uwagę?
Na początku należy zaznaczyć, że szkolenia bhp przeprowadzone są tylko przez doświadczonych instruktorów. Dzielą się na dwa rodzaje. Jest to szkolenie wstępne dla pracowników nowo zatrudnionych jak także studentów czy także uczniów szkół średnich, którzy odbywają praktyki. Jednak szkolenie okresowe przeznaczone jest już dla tych wszystkich, którzy przedtem odbyli szkolenie wstępne. Pamiętajmy też o tym, że BHP to też szkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej a także udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie wstępne z zakresu bhp dzieli się na tak zwany instruktaż ogólny oraz stanowiskowy. Instruktaż stanowiskowy to przede wszystkim zapoznanie uczestnika kursu z czynnikami występującymi w środowisku pracy, które wiążą się z ryzykiem zawodowym. Ponadto na takim kursie poznamy również zasady oraz sposoby, ażeby chronić się przed zagrożeniami jakie na danym stanowisku mogą występować. Są to także zasady dotyczące bezpiecznego wykonywania swojej pracy na danym stanowisku. Jest to zatem przygotowanie pracownika do bezpiecznego wykonywania obowiązków.

Warto sprawdzić: szkolenia bhp.

Dodaj komentarz