Jak tworzyć wartościowego bloga

Niejedna osoba marzy o tym, by gdzieś, kiedyś, w nieokresowej przyszłości założyć swojego bloga internetowego lub stronę internetową i mieć swój własny ‘kawałek Internetu’. W wielu tych ludziach jest pragnienie podzielenia się swoją wiedzą z jakiejś dziedziny, swoim hobby, pokazania galerii zdjęć czy amatorskich filmików, relacji z podróży i tym podobnych. Jednak kiedy coraz bardziej pasjonują się tym tematem i podejmują pierwsze próby założenia strony, okazuje się że to nie jest do końca tak łatwe jak mogłoby się wydawać.

W końcu inne strony, oglądane w sieci wydają się takie nieskomplikowane i przyjazne dla użytkownika… jednak tylko ich autorzy wiedzą, ile za tym łatwym designem kryje się linijek skryptu wpisanych przez programistę. Dla osób które przeraża taka sposobność, pozostaje jeszcze założenie bloga internetowego na darmowej platformie blogerskiej, z gotowym szablonem. A o ile i taka metoda im nie odpowiada, mogą w każdej sytuacji poprosić o pomoc specjalistę. Natomiast samo założenie strony to jeszcze nie wszystko, wręcz jeżeli zapełniona jest ciekawą, wartościową tekstem, musi być należycie rozpowszechniona w internecie, tak by mogła dotrzeć do niej jak największa ilość osób – tutaj przydatne będzie pozycjonowanie, które też da się wykupić u specjalistów, działających samotnie, lub w ramach agencji marketingowej. Dzięki temu później pisanie bloga internetowego będzie mogło zamienić się w pracę, za sprawą uzyskiwanych z niego pensji.
Rodzaje dochodów osiąganych z blogowania Osoby posiadające blogi internetowe, w bardzo wielu przypadkach nie ukrywają, że ich popularność i częste odwiedziny użytkowników, wiążą się z uzyskiwaniem przez nich pewnych zarobków. W Polsce może nie jest to jeszcze aż tak popularne zjawisko, jednak w Stanach Zjednoczonych albo zachodniej Europie mamy sporo przykładów blogerów – milionerów. No właśnie, niemniej jednak jak dochodzą oni do swoich fortun? Dochód uzyskiwany przez blogowanie można podzielić na dwie kategorie: bezpośredni i pośredni. O pierwszym możemy mówić wówczas, kiedy czytelnicy blogów sami płacą za coś, co na tej stronie się znajduje – np możliwość ściągnięcia jakiegoś pliku, dostęp do określonej wiedzy, kursu czy ebooka itd. Dochód pośredni to taki, który uzyskiwany jest przykładowo przez wyświetlanie reklam lub afiliację. Jednak aby można było mówić o jakichkolwiek dochodach, trzeba się nastawić na wiele pracy i cierpliwości.

Powższy artykuł powstał przy współpracy z power.bydgoszcz.pl oraz przy wykorzystaniu wikipedia.org.

Dodaj komentarz