Projekty stron internetowych

W trakcie budowy strony internetowej powinno się pamiętać o kilku niezwykle ważnych aspektach. Te aspekty determinują nie tylko i wyłącznie wygląd strony, niemniej jednak także to, jak będą się po niej poruszali konsumenci. Projektowanie stron internetowych obecnie znacznie różni się od tego, jakie realizowane było jeszcze kilka lat temu.

Aktualnie strony kreuje się głównie w technologii responsywnej, czyli każda strona musi się dopasowywać do wielkości ekranu, na jakim jest wyświetlana, bez względu na to, czy jest to tablet, czy smartfon, laptop, czy duży monitor komputera stacjonarnego.
Projektowanie witryn internetowych kiedyś polegał na zastosowaniu sporej liczby tak zwanych wodotrysków, czyli mieliśmy technologie flash, która dzisiaj jest już absolutnie nie stosowana, mieliśmy dużo zdjęć w różnej jakości i ogólny chaos na stronie, zarówno pod względem ilości zakładek, jak i palety kolorystycznej. Teraz się to zmieniło, dlatego że ilość stron www oraz dodatkowo informacje, jakie są na tych serwisach zamieszczane, są tak obszerne, że konsumenci doświadczają chaosu informacyjnego i potrzebują szybko wyszukać informacje w konkretnym miejscu bez straty czasu. Stąd też tworzenie stron wykonywany jest w taki sposób, ażeby użytkownik mógł na stronie bardzo szybko wyszukać to, czego poszukuję i żeby strona była bardzo czytelna. Rezygnuje się ze wszelkich dodatków, które zaburzają wczytywanie się strony i opóźniają ją. W zamian za to stosuje się łatwe technologie, które czynią stronę bardziej czytelną. To koryguje znacznie jej działanie.
Zobacz również: projektowanie stron internetowych.

Dodaj komentarz