Wspołczesne rzeźbiarstwo

Polska może pochwalić się wieloma wybitnymi artystami z różnych dziedzin sztuki, zarówno malarstwa, grafiki, jak też rzeźbiarstwa. Z pewnością jeden z najwybitniejszych współczesnych artystów, który zyskał popularność globalnie oraz uznanie krytyków to Igor Mitoraj, wybitny polski rzeźbiarz, który tworzył monumentalne prace nawiązujące do mitologii greckiej a także rzymskiej.
Rzeźbiarstwo – co musimy wiedzieć?
Nie ulega wątpliwości, że rzeźbiarstwo to jedna z fundamentalnych dziedzin sztuki, która może pochwalić się ogromną rzeszą miłośników oraz wielbicieli na całym świecie.

Rzeźby Igora Mitoraja, polskiego wybitnego współczesnego rzeźbiarza, uzyskały uznanie globalnie, a więc były wystawiane w różnorakich galeriach oraz pojawiały się na różnych pokazach. Powinno się zaznaczyć, że jego rzeźby często osiągały duże rozmiary, nieraz gigantyczne i pojawiały się w charakterystycznych punktach wielu miast, przykładowo w Paryżu, Mediolanie, Londynie, Krakowie czy również Hadze. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że Igor Mitoraj rzeźba nadal wzbudza ogromne zainteresowanie miłośników sztuki współczesnej, którzy zachwyceni są nie tylko ogromną precyzją utworzenia jego prac, ale także monumentalnymi rozmiarami. Warto dodać o tym, że na początku swojej kariery artystycznej Mitoraj zajmował się nie rzeźbiarstwem, a grafiką, dopiero w późniejszym czasie zaczął tworzyć wybitne rzeźby, które stopniowo zyskiwały uznanie całego świata artystycznego. Warto więc zapoznać się z jego pracami, które są słynne globalnie.

Więcej informacji: Igor Mitoraj rzeźba.

Dodaj komentarz