Pozycjonowanie – wpływ na popularność strony www

Wartościowe linki czy także spam? Chcąc reklamować swoją stronę internetową bardzo w wielu przypadkach stosuje się pozycjonowanie. Sposób ten jest bardzo skuteczny i jeśli zostanie świetnie zaprojektowany to na pewno pozwoli pozyskać bardzo wielu potencjalnych klientów. Jednakże bardzo bardzo ważną kwestią jest to w jaki sposób będzie realizowane SEO , a dodatkowo w jaki sposób będą zdobywane linki.

Zasadniczo najlepiej bardzo ważną różnicą jest to w jaki sposób będzie zdobywało się linki do swojej strony. Im bardziej agresywna technika zdobywania linków tym większa szansa na zyskanie kar od wyszukiwarkę. Technologie zasadniczo dzielą się na 2 najpopularniejsze: spamowanie , a oprócz tego linkowanie przy wykorzystaniu wartościowych linków.
Wartościowe linki
Pozycjonowanie przy wykorzystaniu tej metody polega na zdobywaniu niedużych ilości linków pochodzących z najlepszych źródeł. Tego rodzaju źródłami mogą być na przykład najlepsze katalogi, portale tematyczne uznane na rynku czy też fora tematyczne różnego rodzaju. Jednakże niestety znakomita większość pozycjonerów nie jest w stanie poradzić sobie z uzyskiwaniem tego rodzaju linków. Jednakże tego rodzaju linki mają przewagę ponieważ nie wymaganie ich kilka. Wystarczy tylko linków, żeby uzyskać odpowiednie pozycje. W związku z tym ta forma jest bardzo popularna pośród wielu osób.
Spam
Jest to metoda, która polega na zdobywaniu olbrzymich ilości linków, które będą pochodziły z praktycznie dowolnego miejsca w internecie. W przypadku tego podejścia zdobywa się linki w hurcie nie patrząc na to skąd będą chodziły. Nie warto wtedy też analizować czy uzyskany link jest bardzo dobry czy także raczej niskiej jakości. Bierze się wtenczas praktycznie wszystko niezależnie czy linki pochodzą z Polski, Chin czy również w całości innych krajów. Bierze się wtenczas w praktyce wszystko co tylko się da i jest linkiem. Natomiast niestety to podejście może powodować zyskanie kar od Google.
Zobacz: tworzenie stron zapleczowych.

Dodaj komentarz