Skuteczne pozycjonowanie stron – zrób je samodzielnie

Każda firma powinna mieć swoją swoją stronę w sieci. Nie bez powodu mówi się, że firma, której nie widać w internecie, praktycznie nie istnieje. Tak naprawdę dzisiaj jest.

Wyobraźmy sobie sytuację, że Kowalski szuka hydraulika. Pierwsze co robi, to wyjmuje smartfona i poszukuje najbliższego zakładu hydraulicznego w Google. Taka jest prawda, bo dzisiaj to jest zrobić najłatwiej. Jak więc sprawić, aby to do nas zgłosił się klient, w tym wypadku Kowalski? Otóż po wyszukaniu hydraulików w okolicy w wyszukiwarce, powinien on dostać informację o naszej firmie. Po wejściu na naszą stronę, z całą pewnością zadzwoni do nas i umówi się na termin wizyty hydraulika. Łatwe i efektywne, niemniej jednak żeby to mogło zagrać, niezbędne jest porządne promowanie strony w sieci. Całkiem inaczej jeżeli ktoś będzie czegoś szukał i nie znajdzie nas, to zlecenie otrzyma inna osoba i tak to będzie wyglądało. Nie ma się co tutaj oszukiwać ani czarować.
Tak zatem bardzo dobrze, wiemy że powinniśmy promować swoją stronę. Niemniej jednak jak można takie coś zrobić? Otóż wcale nie jest łatwo, ale nie jest to również niewykonalne. Najbardziej istotne jest, by było świetnie wykonane pozycjonowanie stron. O co tutaj tak faktycznie chodzi? Otóż o pozycję naszej strony w wyszukiwarce internetowej, w momencie gdy ktoś wpisze interesujące nas hasło. Tak do działa. Tak więc co składa się na owe pozycjonowanie? Na początku stronę powinno się zoptymalizować tak, ażeby była przyjazna dla algorytmów wyszukiwarki. Chodzi tutaj o dokładnie sprecyzowane zmiany w kodzie i treści strony. Nazywa się to działaniami z działu SEO, a zatem z angielskiego search engine optimization – czyli w wolnym tłumaczeniu, optymalizacja pod kątem silnika wyszukiwarki. Silnik to właśnie wszelkie algorytmy, jakie dana wyszukiwarka używa, by móc przypisywać strony jako lepsze, gorsze, bardziej i mniej wartościowe i tak dalej. Im lepsza w opinii wyszukiwarki jest strona, tym wyżej zawędruje na liście wyników, a o to nam właśnie tutaj chodzi.
Jednak samo SEO to nie wszystko. Powinniśmy również stronę reklamować, tak by wyglądało na to, że jest popularna. To z kolei także ma własną własną nazwę, a znane jest jako linkowanie. Chodzi o pozostawianie po sobie odnośników w wielu miejscach w sieci. Można to robić np tam, gdzie są katalogi stron internetowych, można promować się w komentarzach i postach na forach dyskusyjnych i w tym podobnych miejscach. Funkcjonuje to na takiej zasadzie, że gdy programy wyszukujące natrafią na link do naszej strony, to wtedy uznają, że jest ona bardziej popularna i umieszczają ją jeszcze wyżej w wynikach. Wszystko to prowadzi ostatecznie do tego, że więcej ludzi dowiaduje się o naszym istnieniu i mamy w dodatku klientów.
Źródło informacji: usługi dla pozycjonowania.

Dodaj komentarz