Komora normobaryczna – działanie

Sesje w komorach normobarycznych cieszą się dużym zainteresowaniem, zarówno w gronie ludzi, którzy zmagają się z ciężkimi chorobami oraz urazami, jak też ludzi, którzy chcą poprawić swój wygląd czy samopoczucie. Powinno się zaznaczyć, że komora normobaryczna stwarza optymalne warunki do przeprowadzenia tlenoterapii, a mianowicie podwyższone ciśnienie atmosferyczne, jak też podwyższone stężenie gazów, a gruntownie tlenu, dwutlenku węgla oraz wodoru.
Jakie wykorzystanie ma tlenoterapia?
Leczenie tlenem znane jest od dawna, stosuje się takie terapie w głównej mierze w przypadku osób po ciężkich oparzeniach, ponieważ użycie tlenu w podwyższonym stężeniu znacznie przyspiesza gojenie ran a także regenerację tkanek.

Takie sesje w komorach wykorzystywane są przez sportowców, którzy w ten sposób szybciej się regenerują oraz leczą kontuzje. Powinno się natomiast podkreślić, że normobaria Łódź to też skuteczny sposób na odmłodzenie organizmu, ponieważ podwyższone stężenie dwutlenku węgla rozszerza naczynia krwionośne, a w ten sposób ułatwia dotarcie tlenu do miejsc trudnodostępnych, co przekłada się między innymi na zmniejszenie problemów skórnych, takich jak rozstępy czy zmarszczki. W dodatku, tlenoterapia ma też korzystny wpływ na schorzenia tj. zapalenie atopowe czy łuszczyca. Terapia podwyższonym stężeniem tlenu przyspiesza gojenie ran, redukuje opuchlizny po urazach, niweluje stany zapalne, jak również pobudza do produkcji kolagenu, komórek macierzystych a także komórek odpowiedzialnych za odnowę tkanki kostnej.

Polecamy: normobaria Łódź.

Dodaj komentarz