Regeneracja filtrów DPF

Posiadaniu samochodu osobowego na ropę jest zdecydowanie o sporo tańsze w eksploatacji, niż benzyna. Dla osób poruszających się samochodem osobowym wyłącznie w obrębie jednego miasta może to nie mieć zbyt ogromnego znaczenia. Jeżeli już natomiast wykonujecie miesięcznie setki lub tysiące kilometrów, to warto zainwestować swoje pieniądze w diesel.

Wasze comiesięczne koszty eksploatacji samochodu osobowego znacznie spadną, co na pewno ucieszy każdego kierowcę. Co kilka lat będziecie jednakże musieli gruntownie oczyścić filtr DPF znajdujący się w waszym samochodzie osobowym. Czyszczenie DPF oferuje wiele profesjonalnych warsztatów samochodowych, więc na pewno ta funkcja nie spowoduje wam zbyt dużego problemu.
Regeneracja DPF jest natomiast możliwa jedynie w przypadku dość silnego zabrudzenia filtra. Jeśli został on już totalnie zabrudzony lub zużyty, to niestety będziecie musieli zainwestować własne środki finansowe w nowy filtr. Na szczęście bardzo łatwo jest się zorientować, kiedy wasz filtr DPF jest silnie zabrudzony. Z waszej rury wydechowej zacznie ulatniać się bardzo ciemny dym, który świadczy o niewydolności filtra DPF. W tak zaistniałej okoliczności warto jak najszybciej odwiedzić fachowy warsztat samochodowy zajmujący się czyszczeniem filtrów. Cała usługa potrwa tylko kilkanaście minut i będziecie już mogli ruszyć w dalszą trasę ze świetnie działającym filtrem. Nie musicie więc obawiać się kilkudniowej naprawy waszego auta z powodu zanieczyszczonego filtra. Znakomita większość warsztatów wykonuje tą usługę od ręki, co jest z całą pewnością o sporo bardziej komfortowym wyjściem dla kierowców.
Zobacz także: Czyszczenie DPF.

Dodaj komentarz