Przygotuj się na dzieko

 

Gdy dowiadujemy się, że jesteśmy w ciąży w mojej głowie rodzi się wiele pomysłu i pytań. Jak urządzić pokój malucha? Jakie zabawki dla niego wybrać? Jednak jedyną kwestią jest głównie odpowiednia wyprawka dla niemowlaka, w której nie powinno zabraknąć pieluszek jednorazowych, tetrowych , a ponadto flanelowych, chusteczek nawilżanych, mydełka, ręcznika czy kremu przeciwko odparzeniom.

Ważną kwestię stanowi również wyselekcjonowanie pierwszych ciuszków dla malucha. W sklepach dziecięcych znajdziemy różnorakie ubranka dla niemowląt, z których część niewątpliwie przypadnie nam do gustu. Powinieneś zakupić wiele ichniejszym kompletów, które będą składały się z czegoś blisko ciałka, np body czy koszulki, a też czegoś dodatkowego, co okryje nóżki niemowlaka, mogą to być na przykład śpioszki. W takim zestawie nie powinno zabraknąć także kaftanika, czyli koszulki rozkładanej, składającej się z dwóch warstw materiału. Długość body i koszulek zależy od pory roku i pogody albo zwyczajnie od naszych swoich preferencji ubioru dzieci. Następnym zakupem powinny być cienkie bawełniane czapeczki, które będą perfekcyjne w pierwszych dniach życia maluszka, a także sprawdzą się przy kąpieli. Waszemu maluszkowi nie może również zabraknąć skarpetek oraz łapek, czyli rękawiczek bez palców.

 

Ciekawym rozstrzygnięciem przy wyborze ubranek dla malucha mogą się okazać pajacyki dla niemowląt. Zakrywają one pełne ciałko maluszka w tym rączki i nóżki, zastępując w tym względzie łapki , a oprócz tego skarpetki. Jednakowo jak śpioszki pajacyka zakładamy przykładowo na body.

 

Zobacz: pajacyki dla niemowląt.

Dodaj komentarz