Czym zajmuje się biuro aktuarialne?

W przypadku toczącego się przykładowo procesu upadłościowego albo likwidacyjnego filmy z pewnością warto korzystać z usług doświadczonych biur aktuarialnych, które oferują usługi takie jak wycena przedsiębiorstwa. Warto wspomnieć o tym, że taka wycena przeprowadzana jest przez specjalistów, którzy posiadają wiedzę, niemniej jednak również doświadczenie i korzystają z nowoczesnych metod oraz technik, które pozwalają na szybką i kompleksową wycenę.
Kompleksowa wycena finansowa – co należy mieć świadomość tego?
Trzeba zacząć od tego, że biuro aktuarialne oferuje swoim klientom kompleksowe usługi, które obejmują zarówno doradztwo finansowe, ale także opracowanie modeli majątkowych oraz wyceny finansowe i aktuarialne.

Należy podkreślić, że taka wycena wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu ekonomii oraz finansów dlatego to zadanie należy oddać w ręce licencjonowanych aktuariuszy. W ramach usług wykonywana jest między innymi wycena rezerw użytych na świadczenia pracownicze, mogą być to np odprawy emerytalne oraz rentowe, pośmiertne, świadczenia medyczne, ekwiwalenty energetyczne czy też świadczenia przejazdowe. Ponadto wyceniane są także wartości i prawne oraz niematerialne, które z roku na rok zyskują coraz większe znaczenie dla funkcjonowania firmy na rynku. Do takich wycen powinno się zaliczyć między innymi wycenę patentów znaków towarowych czy także relacji z klientami. Warto zdawać sobie sprawę zatem o tym, że wycena marki, jest też całego przedsiębiorstwa czy też zintegrowanej części wymaga sporej wiedzy i doświadczenia.

Sprawdź tutaj: wycena znaku towarowego.

Dodaj komentarz