Apteczka w domu i w biurze

Apteczka pierwszej pomocy jest zazwyczaj niewielkich rozmiarów. W niej umieszcza się środki przeciwbólowe i środki opatrunkowe.

W takiej apteczce mogą znaleźć się też leki, których jej posiadacz potrzebuje. Na przykład apteczka osobista osoby chorej na cukrzycę i przyjmującej insulinę w każdej sytuacji zawiera środki, które w stanach obniżonego albo podwyższonego poziomu cukru mogą poprawiać jego poziom. Jeżeli ma się niezbyt duże dzieci i wybiera się z nimi na dłuższą trasę, to w apteczce powinny znaleźć się środki, które zapobiegną chorobie lokomocyjnej.
Indywidualnie powinna być także komponowana apteczka na wyjazd. W takiej z pewnością powinny odnaleźć się niezbędne materiały opatrunkowe i leki przeciwbólowe. Do takiej można spakować także środki na biegunkę czy preparaty zabezpieczające przed komarami czy kleszczami. W takich przypadkach wyposażenie apteczki zależy od tego, kto ma z niej korzystać i w dokąd odbywa się konkretny wyprawa. Apteczka osobista jest koniecznym elementem wyposażenia podczas wyjazdów zagranicznych. Wtedy w każdej chwili należynależy posiadać ze sobą leki, które przyjmuje się na systematycznie i takie na wszelki wypadek. Podobne nie zawsze uda się dostać za granica, zatem dużo lepiej jest mieć własne prywatne. Apteczka biurowa najczęściej nie jest bogato wyposażona, bo jej skład jest raczej tradycyjny. Tak jak w przypadku każdej innej apteczki znajdują się w niej materiały pierwszej pomocy. Apteczki biurowe, osobiste czy samochodowe mogą być wykonane z plastik albo tkaniny. Każda z nich tak samo spełnia własne zadanie.
Zobacz: apteczka przemysłowa.

Dodaj komentarz