Księgarnia z ebookami

Z roku na rok rośnie popularność e-książek, czyli książek dostępnych w wersji cyfrowej, które mogą być odtwarzane na różnych urządzeniach, a zatem zarówno na komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach, smartfonach, jak też specjalny czytnikach. Prócz tego, ebooki online dostępne są w księgarniach internetowych, które oprócz e-książek posiadają również popularne audiobooki.
Nowoczesne książki – co warto wiedzieć?
Nie ulega wątpliwości, że papierowe wersje książek coraz częściej zastępowane są przez wersje cyfrowe, czyli nowoczesne książki, które możemy czytać w każdej chwili korzystając z urządzeń takich jak smartfony czy tablety.

Nie ulega zatem wątpliwości, że jest to rozwiązanie wygodne i praktyczne, dlatego tak wielu miłośników książek zamiast wersji papierowej wybiera wersję cyfrową przeznaczoną np na czytniki. E-książki dostępne są w trzech podstawowych formatach, a mianowicie jako PDF, jak też jako ebooki epub i mobi. Dwa ostatnie formaty są najbardziej uniwersalne i mogą być odtwarzane na różnych urządzeniach, a więc nie tylko na czytnikach, niemniej jednak także na smartfonach czy laptopach. Jednakże jeśli chodzi o pdf-y, to wielu wydawców rezygnuje z tego formatu, ponieważ jest najmniej poręczny. Zaletą e-booków jest to, że w tej wersji dostępne są liczne tytuły z różnorakich gatunków literackich, a zatem np powieści sensacyjne, literatura akademicka czy popularnonaukowa. Znajdziemy tam także ebooki dla dzieci, jak również literaturę młodzieżową czy przeznaczoną dla osób dorosłych.

Warto sprawdzić: ebooki online.

Dodaj komentarz