Wymarzony wakacyjny wyjazd

Podróżowanie to bez wątpienia coś, co przynosi wiele nowych doświadczeń czy pięknych wspomnień. Nie od dnia dzisiejszego wiadomo, że podróże kształcą. Gdzie warto wybrać się w podróż? Miejsc jest sporo i tak doprawdy wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Niektórzy doceniają krótkie, niemniej jednak intensywne wyjazdy, a niektórzy preferują dłuższe wakacje, w których łączą zwiedzanie, aktywność wraz z odpoczynkiem. Gdzie warto wybrać się w Europie? Turystyka na starym kontynencie jest bardzo rozwinięta, jest wiele intrygujących miejsc godnych zobaczenia. 
Paryż – miasto, które powinieneś zobaczyć
Paryż to miasto idealne zarówno na dłuższy eskapada, jak i weekendowy city break. Francuska stolica wielu kojarzy się z modą, miłością, ogromną liczbą światowej sławy muzeów czy zabytków. Ale Paryż to też piękne, wąskie uliczki, klimatyczne knajpki i dzielnice artystów. Co warto ujrzeć, będąc w Paryżu?
Wieża Eiffla
Ikona Paryża, budowla, którą właściwie każdy zna. Położona tuż nad Sekwaną. Obok Wieży Eiffla nie można przejść obojętnie. W ciągu dnia warto zrobić sobie piknik na Polach Marsowych – to idealne miejsce na odpoczynek z pięknym widokiem na Wieżę. Z kolei w nocy Wieża jest pięknie oświetlona. Jeżeli pragniesz podziwiać ładną panoramę Paryża, możesz wjechać na sam szczyt Wieży – zapierające dech w piersiach widoki gwarantowane. Jeśli pragniesz kupić bilety, warto zrobić to online – ta popularna atrakcja przyciąga wielu turystów, co wiąże się z ogromnymi kolejkami.
Luwr
Światowej sławy muzeum, w którym znajduje się ogromna ilość dzieł sztuki artystów z całego świata. Spośród ponad 300000 dzieł odwiedzający mogą podziwiać takie obrazy jak Mona Lisa. Luwr to nie tylko obrazy – jego wnętrza także robią ogromne wrażenie. Znajdziemy tam sufity zdobione we freski, które jedynie podkreślają piękno tego miejsca. Na zwiedzanie tego muzeum warto poświęcić co najmniej kilka godzin, tak, by móc zobaczyć jak najwięcej. 
Warto sprawdzić: gdzie można pojechać z rodziną na wakacje.

Dodaj komentarz